Սեպտեմբերի 14-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է սեպտեմբերի 12-ին քննարկված օրինագծերը:
Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության ներկայացրած ««Փոստային կապի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ ««Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը: Նախագծերի փաթեթով առաջարկվում է համապատասխան լրացումներ կատարել «Փոստային կապի մասին» եւ «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքներում՝ ենթաօրենսդրական նորմատիվ կամ այլ բնույթի իրավական ակտերի ընդունման համար սահմանելով լիազորող նորմեր:

On September 14, the National Assembly continued the work of the regular sittings. The parliament by voting passed the bills debated on September 12.
The legislative package on Making Addendum to the law on Postal Communication and on Making Addenda to the law on Electronic Communication was debated in the first reading. It is proposed by the package of the drafts to make addenda to the laws on Postal Communication and on Electronic Communication, setting authorizing norms for adopting sub-legislative normative or legal acts of other character.